Борщ з чорносливом
От і дійшла справа до борщу з чорносливом. Де, коли й у яких родичів я його їв – не згадаю, але смакова пам’ять стверджувала, що то було смачно й повторити було б варто. А оскільки всі ті борщі, що готую – дещо набридли (весь час їсти одне й те саме – кому не набридне?), то сталось так, що відступати вже не було куди й я, внутрішньо здригнувшись, уявивиши можливі результати, взявся до куховарства.
10
Загальний час приготування
1 год. 45 хв.
- 3.5 л води
- 250 г свинячих ребер
- 1 середній буряк
- 1 середня морква
- 2 середніх картоплини
- 3 столових ложки томатної пасти
- 1 чайна ложка цукру
- 200 г білокачанної капусти
- 10 сушених слив
- 1 лавровий лист
Ребро/а поставити варитись.
Через пів-години додати до бульйону буряк, порізаний соломкою.
Поки вариться буряк, приготувати заправку: розігріти сковороду на середньому вогні, додати томатну пасту, цукор та 3 ложки бульйону. Все перемішати та дати покипіти 2 хвилини.
Як буряк покипів пів-години, додати порізану невеликими кубиками картоплю,
терту чи порізану дрібною соломкою моркву,
заправку, лавровий лист та 10 сушених слив.
Ще через 15 хвилин додати шатковану капусту.
Варити до готовності капусти.
Зауваження. Солити цей борщ не варто. Навіть пів столової ложки – зіпсують весь смак. Ну хіба що чайну, якщо мозок відмовляється прийняти факт, що борщ буде без солі.
Я собі такого борщу не уявляю, але мені дуже цікаво стало, який він на смак. Треба і собі зварить борщ з чорносливом. Хай мій чоловік здивується від такого смаку.
Трохи солоденький. Й смачний, як всі борщі.
Я вибачаюсь, але мені здається, що цей борщ зварений супротив всім правилам приготування борщу. Справа в тому, що не варто буряк та моркву кидати просто в каструлю. Треба приготувати піджарку з моркви, буряку, цибулі та томату і добавити її на наприкінці, вимкнувши газ. Бо коли буряки киплять в воді, то борщ не буде мати характерного кольору. Але борщ з чорносливом – це смачно ;