Мускатний горіх

Батьківщиною мускатного дерева вважаються Молуккські острови й острови моря Банда, а на сьогоднішній день – вирощується в місцевостях з тропічним кліматом. Як пряність – використовується як квіт, так і горіхи.

Мускатний горіх

У мускатного горіху і мускатного квіту сильний витончений аромат і пряно-пекучий смак, але різних відтінків. Тому ці прянощі не аналогічні одна одній і знаходять різне застосування. Іноді їх використовують разом як такі, що доповнюють і збагачують одна одну. Мускатний квіт – дорожча пряність і зустрічається на ринку набагато рідше, ніж мускатний горіх.

Тертий мускатний горіх додають в ніжні види м’яса та рибні страви (відварна і тушкована риби, холодець, рибні супи); застосовують для ароматизації овочів:  салатів і пюре з картоплі, брукви, ріпи, овочевих супів, майже в усіх грибних стравах; використовують в соусах для всіх видів домашньої птиці та макаронів.

Рекомендується вживати цю пряність в стравах з м’ясних і рибних фаршів; в начинках для пиріжків та млинців (як солодких, так і солоних); в яєчних стравах.

Дуже добре використовувати горіх в маринадах для птиці. Головне, витримувати не більше півгодини, інакше можна перебрати з ароматом.

Але слід зауважити, що не варто змішувати мускатний горіх з іншими яскравими прянощами. Виключення складають чорний, білий та червоний перці.

З мускатним горіхом готують варення, компоти, пудинги і солодощі з тіста: кренделі, печива, пироги.

Залиште ваш коментар!



Підписка

Отримуйте нові рецепти на e-mail

Останні коментарі