Каперси

Каперс – це дикорослий кущ, що квітне маленькими квітами, й росте вздовж узбережжя Середземного моря. Росте, чіпляючись та виступаючи зі скель, гір, з тріщин в стінах. Каперси не культивують, бо в цьому немає особливої потреби. Також ці кущі ростуть в більшості країн та островів вздовж узбереж Атлантичного океану, Каспійського та Чорного морів. На думку більшості ботаніків, ця рослина походить з посушливих регіонів Центральної Азії.

Каперси Iberica

Стародавні греки та римляни використовували рослину та її ягоди протягом сторіч: спочатку в лікувальних цілях, а згодом – й в кулінарії. В каперсах, в великих кількостях, присутній рутин, відомий біофлавоноїд та антиоксидант. Так що стародавні люди мали рацію, коли використовували цю рослину в медичних цілях.

Що таке каперси?

Каперси – це бутони, що ростуть на молодих пагонах куща. Збирають їх вручну за певними правилами: в ранкові часи, залежно від сезону, в ясну та суху погоду.

Каперси виростають від маленької горошини до розміру великої зеленої оливки, перш ніж розквітнуть. Найменші й найцінніші – відомі як “нонпарель” в процесі оцінювання, що провадиться у Франції та Італії. Загалом каперси, в залежності від розміру та смаку, використовуються в багатьох стравах.

Існує багато видів каперсів, але перевагу віддають тим, що ростуть на гнучких та м’яких гілках, мають бруньки округлої форми та мають найкращий аромат. Пантелерія – це невеличкий острів біля узбережжя Італії, і знавці смаку погодились, що найкращі за смаком та ароматом каперси ростуть саме там.

Які каперси на смак і як їх використовують?

Каперси мають досить незвичний смак, що вважається таким, що “на любителя”. Це гострий, пікантний, солонуватий смак з різким власним, ні на що не схожим ароматом. Різниця в розмірах та засіб упаковування дозволяють використовувати їх по різному.

Цілком можливо, що ви вже їх куштували, просто не здогадувались що це саме вони. Телятина “Піката”, риба, а також ряд соусів – це найбільш відомі рецепти з використанням каперсів.

Використовуються каперси в різних пастах та соусах піката, винних соусах; заправках для салатів, піци, риби, телятини, індички, м’яса; стравах середземноморської кухні, з овочами та оливками. Вони навіть можуть бути смаженими, а потім, як додані до став, додають хрумкий смак.


Залиште ваш коментар!Допомога армії України
Підписка

Отримуйте нові рецепти на e-mail

Останні коментарі
  • User Avatar admin до Піца з мідіями та ананасом – Маркурія, взагалі піца випікається при 350 градусів на протязі півтори хвилини. Але звичайні побутові духовки на таке не здатні, тому спочатку прогріваєте духовку до максимальної...
  • User Avatar маркурія до Піца з мідіями та ананасом – При скікох градусах випікати?
  • User Avatar до Спагеті з фрикадельками – Буде смачно
  • User Avatar Marina до Тісто для піци – Ваш італійський рецепт просто знахідка для мене. Друзі говорять що тісто краще ніж в деяких «італійських» піцеріях міста. Вже й подруга попросила рецепт. А на...
  • User Avatar Наталія до Оливкова олія Ravika – Взагалі-то на оливковій олії екстра вірджин не смажать.
  • User Avatar Михайло до Меню Макдональдс – 1. Не всі гладкі люди їдять у Макдональдсі 2. Не всі, хто їсть у Макдональдсі - гладкі.