Коріандр

Походить коріандр з Марокко та Румунії.
Коріандр, ймовірно, є однією з перших прянощів, що була використана людством, будучи відомою ще в 5000 році до нашої ери. Санскритські записи, починаючи приблизно з 1500 року до нашої ери, також свідчать про це. Римляни розповсюдили цю пряність по всій Європі. Самі ж римляни використовували коріандр для ароматизації хлібу і збереження м’яса під час довгих подорожей.

Коріандр

Коріандр не взаємозамінний з кінзою, хоч походять вони з однієї рослини: в першому випадку – це насіння, в другому – листя.

Найбільш поширене використання коріандру – в сумішах карі, де він займає істотну частку. Він може бути також використаний в тушених стравах і супах, добре поєднуються і з копченим м’ясом та дичиною. Коріандр використовується при приготуванні традиційного англійського чорного пудингу та в італійській ковбасі мортаделла.

Коріандр є компонентом гарам масала, прянощі, що використовується для маринування, додається в торти, хліб та інші хлібобулочні вироби. Цукрове драже з насіння коріандру – традиційні близькосхідні цукерки для підсолоджування дихання. Коріандр, взагалі, характерний для арабської кухні і додається до м’яса ягня, дичини та м’ясних фаршів. Такліа, популярна арабська суміш прянощів, готується з подрібненого  та обсмаженого коріандру та часнику. Коріандр з кмином додаються в фалафель і в єгипетську закуску дукка, яка складається з вищезазначених прянощів плюс кунжутне насіння, горіхи, сіль і перець, обсмажені та подрібнені.

Коріандр добре поєднується з шинкою і свининою, особливо, коли додається апельсин. Ця пряність покращує рибні страви, а з іншими прянощами, може утворитися смачну скоринку для пряних риби чи курки, якщо їх натерти та приготувати на грилі. Якщо ковбасу трохи підсмажити з насінням коріандру – це додасть страві незвичайного смаку. Коріандр доповнює чилі і входить до складу багатьох рецептів чилі, таких як аріса, гострий північно-африканський червоний перцевий соус. Цю пряність можна додавати в вершки або сир.

Хоч коріандр використовується, головним чином, для ароматизації карі і супів, але може бути використаний в багатьох інших стравах. Нижче наведено кілька можливостей його використання:

  • свіжі салати.
  • ароматизація супів, коли коріандр використовується з морквою.
  • для аромату – в домашньому хлібі, вафлях та булочках.
  • як інгредієнт для деяких тістечок і печива, в тому числі пряників.
  • для додання аромату сиру з вершками або майонезом.
  • для м’ясних, рибних або овочевих страв.
  • в котлетах, м’ясних або овочевих.
  • в соусах.
  • в маринадах, особливо для м’яса та риби.
  • коріандр пасує до грибів.
  • якщо овочі обсмажені шматочками.
P.S. Слід зауважити, що коріандр додається на початку приготування. Термічна обробка аж ніяк не погіршує аромат.

Залиште ваш коментар!



Підписка

Отримуйте нові рецепти на e-mail

Останні коментарі