Коктейль “Кривава Мері”

Якщо згадати декотрі класичні коктейлі того гатунку, що вже не кожен бармен може пригадати як їх готувати, то жоден не має такого легендарного минулого, як “Кривава Мері”, яка, до речі, святкувала торік своє 80-ти річчя. Якби не Жовтневий більшовицький заколот 1917 року, то, можливо, мистецтво змішування напоїв не збагатилось би ще одним коктейлем.

Коктейль Кривава Мері

Собівартість коктейлю
0,5 €Перераховано в євро з гривень по комерційному курсу на момент написання рецепта. Собівартість коктейлів указана з розрахунку придбання першоякісних складових по мінімально можливих цінах в київських супермаркетах
 • 45 мл горілки
 • 90 мл томатного соку
 • 15 мл соку лимону (свіжовичавленого)
 • 2-5 мл ворчестерширського соусу
 • соус Табаско (червоний або зелений)
 • чорний перець
 • селерова сіль
 • стебло селери (за бажанням)
 • кружальце лимону (за бажанням)

Можна сперечатись про оригінальні рецепт та назву коктейлю, але точно не про його (чи, точніше, його пращура) місце народження. Це Harry’s New York bar, що в Парижі.

Історія коктейлю

Починаючи з 1920 року в Парижі почали з’являтись переважно російські емігранти; саме вони й привезли з собою пристрасть до горілки та ікри. В той час бармен Фердинанд Петью, на прізвисько Pete, з бару Гарі й почав експериментувати з новим алкоголем, бо в чистому вигляді він йому був не до вподоби, без смаку. Десь в той же час Пете познайомився з американським консервованим томатним соком, що в Штатах, з початком часів Сухого закону, подавався як коктейль “Томатний сік”.

Десь протягом року бармен продовжував свої експерименти, поки не змішав горілку з томатним соком, додав прянощів й voilà!, народився новий коктейль, що отримав назву “Відро крові”, названий на честь американського актора Роя Бартона, з чиказького нічного клубу “Відро крові”, що в той час якраз був з відвідинами в Парижі.

Коктейль набував популярності в США, то ж Вінсент Астор, в 1933 році, поставив Петью на чолі бару King Cole. Тут коктейль отримав прогнозовану популярність в якості “ліків” від похмілля, але під менш кривавою назвою “Червоний окунь”, під якою він й сьогодні подається у нещодавно відновленому King Cole.

Інші бари в місті почали називати цей коктейль “Кривава Мері”, маючи на увазі Марію Тюдор, Марі Першу, королеву Англії та Ірландії, за часів правління якої жорстоко переслідувались протестанти. Але в 1939 році, під час рекламної кампанії Smirnoff, агент Джордж Десел виголосив, що назвав так коктейль на честь своєї подруги, Мері Герасі. Перші ж печатні рецепти датовані 1946 роком.

Приготування

За версією Міжнародної асоціації барменів треба використовувати селерову сіль. Такої я не знайшов не тільки по Україні, але в сусідніх, то ж викручувався: додав трохи свіжої, дрібно нарубаної (десь четверту частину стебла) селери.

Нашатковане стебло селери

Всі складові обережно збовтати в шейкері та вилити в склянку (процідити саму селеру).

Коктейль Кривава Мері

Прикрасити коктейль стеблом селери та кружальцем лимону.

Стебло селери та кружальце лимону

P.S. Коктейль “Кривава Мері” належить до офіційного списку коктейлів Міжнародної асоціації барменів (IBA).


Залиште ваш коментар!Допомога армії України
Підписка

Отримуйте нові рецепти на e-mail

Останні коментарі
 • User Avatar Марія до Коктейль "Слава Україні" – Скількись часу (років) тому шукала щось смачненьке та й натрапила на цей блог. Створила собі закладку, та якось забулося... А сьогодні, прочитавши слова дружини автора...
 • User Avatar Ірина до Лимонад – Дуже приємний сайт, класні рецепти!
 • User Avatar Марічка до Тісто для піци – Уже давно хотіла спробувати спекти піцу у домашніх умов. В нетрях Інтернету стільки рецептів, що неможливо визначитися. Але обрала Ваш - і не помилилася. Це...
 • User Avatar admin до Піца з мідіями та ананасом – Маркурія, взагалі піца випікається при 350 градусів на протязі півтори хвилини. Але звичайні побутові духовки на таке не здатні, тому спочатку прогріваєте духовку до максимальної...
 • User Avatar маркурія до Піца з мідіями та ананасом – При скікох градусах випікати?
 • User Avatar до Спагеті з фрикадельками – Буде смачно