Лайм

Лайм – найменший серед усіх цитрусових, але від того – не менш значущий фрукт. Походить з півдня Азії, з Індо-Малазійського регіону. На Ближній Схід та північ Африки він був завезений арабами, а вже звідти, за часів хрестових походів, потрапив до Європи. На сьогоднішній день найбільшими експортерами лайму є такі країни: Мексика, Індія, Гана та США.

Існує два основних сорти лаймів: Кей або Мексиканські лайми та Таїтянські або Персидські лайми.

Персидський лайм

Кей або Мексиканський лайм

Власне, “оригінальний” фрукт, з якого все й почалось. =) Завезений арабами з Індії, в XIII потрапив до Європи й набув розповсюдження в Італії та південних регіонах Франції. В XVI сторіччі був привезений до Америки, де його успішно вирощували й вирощують зараз в Флориді та Каліфорнії. Має тонку скоринку, соковитий, ароматний, дуже кислий, то ж цілком справедливо отримав назву “лайм барменів”.

Таїтянський або Персидський лайм

Є результатом схрещення лайму та цитрону. В них відсутнє насіння, самі лайми мають доволі товсту скоринку й не такі кислі, як їх пращур. Ці фрукти менш вибагливі до умов вирощування та зберігання, то ж вони, частіше за все, й присутні на полицях супермаркетів.

Використання в ставах та коктейлях

Лайм використовується в багатьох фруктових салатах чи випічці. Є частиною страв мексиканської, тайської та в’єтнамської кухонь.

Сік та сам фрукт є незмінною складовою багатьох коктейлів з джином, текілою чи білим ромом.

Залиште ваш коментар!Допомога армії України
Підписка

Отримуйте нові рецепти на e-mail

Останні коментарі
  • User Avatar до Свинячі реберця, тушені в томатному соку – Це мій улюблений рецепт!!!!
  • User Avatar до Тісто для піци – Доброго вечора,спробувала ваш рецепт піцци,скажу чесно,дуже смачний.Дякую!
  • User Avatar Марія до Коктейль "Слава Україні" – Скількись часу (років) тому шукала щось смачненьке та й натрапила на цей блог. Створила собі закладку, та якось забулося... А сьогодні, прочитавши слова дружини автора...
  • User Avatar Ірина до Лимонад – Дуже приємний сайт, класні рецепти!
  • User Avatar Марічка до Тісто для піци – Уже давно хотіла спробувати спекти піцу у домашніх умов. В нетрях Інтернету стільки рецептів, що неможливо визначитися. Але обрала Ваш - і не помилилася. Це...
  • User Avatar Юля до Сендвіч з яйцем та плавленим сиром – Дякую цей рецепт мені пригодиться!!!