Барбекю та гриль, короткий огляд

Коротка історія барбекю

Теорія № 1

Справжній початок мистецтва барбекю такий же незрозумілий, як той шматок м’яса, що його старанно приготував новачок в справі барбекю. Ходять чутки, що започаткували цей процес французи зі своїм Barbe-a-quene, що означає приготування “від бороди до хвоста”. М’ясо завжди було вкрите химерним соусом, створюючи таким чином “французький дотик”.

Теорія № 2

Інші вважають, що початок відбувся з Карибським індіанцями Аравак, які, в своїй щедрості, навчили іспанських моряків мистецтву барбекю. Індіанці вкладали м’ясо на зелені дерев’яні палички над відкритим вогнем. Ця става мала назву Barbacoa, від імені дерев’яних паличок. Можливо саме так започаткувалось приготування барбекю надворі.

Теорія № 3

За даними Словника американської спадщини, термін buccaneer відповідає слову barbecuer. Перший запис про використання французького слова boucanier – це назва жителів островів Еспаньола та Тортуга. Вони полювали на диких биків і кнурів, а потім готували м’ясо на рамі для барбекю, що французькою звучить як boucan. Це французьке слово прийшло з мов індіанців Аравак чи Тупінамба й означає “стійку, яка іноді використовується для смаження або для зберігання речей, або стійкоподібну платформу, що підтримує індіанський будинок”. Оригінальні barbecuers, здається, згодом вирішили зайнятись більш прибутковим життям, а власне піратством, й подарували світу нове значення слова.

Барбекю

Методи приготування барбекю

Коптильні/ Барбекю-ями
Продається багато видів плит для організації барбекю надворі, що доступні будь-кому, хто прагне удосконалювати свої навички приготування тонких шматків м’яса свинини, птиці та риби. Одна з найпопулярніших кухонних плит – це коптильня або барбекю-яма. Це непрямий метод приготування їжі на відкритому повітрі зазвичай називають барбекю і він займає набагато більше часу ніж гриль.

Грилі
Гриль використовується для приготування їжі на відкритому повітрі, де м’ясо поміщають безпосередньо на вогонь (жар) і швидко готують, часто перегортаючи страву з одного боку на інший. Вочевидь саме це називається гриль! Це треба зауважити, бо багато людей людей вважає, що гриль – це і є барбекю. Існує суттєва різниця, бо приготування барбекю, як було зазначено раніше, зроблено з використанням непрямого жару і займає набагато більше часу.

Популярні газові грилі
Газові грилі, як і ті, що використовують дерево чи вугілля, готують на прямому джерелі тепла. Відмінності дві. По-перше, газовий гриль отримує тепло від газу (пропану, бутану, природного газу, і т.д.) й загоряється швидко. По-друге, оскільки газові грилі не використовують деревину для вогню, то не додають їжі природнього присмаку.

Гриль

Мантра гриль-гуру

Дотримуйтесь цих правил, коли готуєте на гриль стейки, відбивні, рибу, курячі грудки, овочі, тофу чи будь-яку маленьку або тонку їжу. Вони розроблені, щоб звести до мінімуму прилипання до граток та отимання максимального смаку.

Три основні правила для Великого Грилю

1. Тримайте його гарячим
Розведіть сильний вогонь під гратками грилю. Щоб дізнатись чи це вже “сильний вогонь” – потримайте долоню на висоті десь 10 см від граток та почніть відлік до 15: “11”, “12”, “13”, “14”, “15”. Якщо на цифрі п’ятнадцять – тримати долоню вже нестрепно, то це, власне, те, що треба.

2. Тримайте його в чистоті
Гратки грилю треба очищати жорсткою металевою щіткою. Це прибере будь-яке сміття і зведе до мінімуму прилипання. Якщо щітки немає – можна використовувати зім’яту з алюмінієвої фольги кулю.

3. Тримайте його змащеним
Складіть паперовий рушник в декілька шарів, занурте його в масло та, за допомогою щипців, протріть ним гратки грилю. Або підійміть гратки та змастіть олією з розпорошувача (але ніколи не робіть це безпосередньо над вогнем – гарантовано отримаєте виверження Везувію).

Якщо вам знадобиться організувати виїздний фуршет, барбекю або будь-які кейтирингові послуги на велику компанію друзів, краще звернутись до професіоналів, які це зроблять за вас.

Залиште ваш коментар!



Підписка

Отримуйте нові рецепти на e-mail

Останні коментарі