Мандарин

Мандарин родом з Південно-Східної Азії та Філіппін. В великих кількостях він вирощувався в Японії, на півдні Китаю, Індії та Ост-Індії. Вирощуватись в Європі та Америці цей фрукт почав в XIX сторіччі, але це був не миттєвий процес, а невеликі кроки окремих ентузіастів, зацікавлених у вирощуванні певних сортів. На відміну від апельсину, мандарин є набагато більш холодостійким, а його дерево – менш вразливе до посухи. Фрукт не стає м’яким і не вразливий до холоду.

Мандарин

Сорти мандарину поділяються на декілька класів:

  1. Чанша, Ле-Дар, Імператор, Онеко, Китайський мандарин.
  2. Клементина, Клеопатра, Денсі, Китайський медовий мандарин, Понкан, Робінсон.
  3. Оварі, Кара.

Мандарини всіх сортів, в першу чергу, споживаються як окрема страва або у фруктових салатах, желатинах, пудингах чи пирогах. Незначна кількість сортів консервується в сиропі.

Ефірне масло зі скоринки використовується при виробництві льодяників, желатину, морозива, жувальної гумки, а також випічки. Екстракт ефірних олій є стандартним ароматизатором для газованих напоїв. Ефірна олія, з якої видалені сесквітерпени, використовується при виробництві лікерів. Помарнача мандаринового масла, дистильована з листя, гілочок та незрілих плодів, також використовується в кулінарії та броварстві.

Залиште ваш коментар!Допомога армії України
Підписка

Отримуйте нові рецепти на e-mail

Останні коментарі
  • User Avatar до Свинячі реберця, тушені в томатному соку – Це мій улюблений рецепт!!!!
  • User Avatar до Тісто для піци – Доброго вечора,спробувала ваш рецепт піцци,скажу чесно,дуже смачний.Дякую!
  • User Avatar Марія до Коктейль "Слава Україні" – Скількись часу (років) тому шукала щось смачненьке та й натрапила на цей блог. Створила собі закладку, та якось забулося... А сьогодні, прочитавши слова дружини автора...
  • User Avatar Ірина до Лимонад – Дуже приємний сайт, класні рецепти!
  • User Avatar Марічка до Тісто для піци – Уже давно хотіла спробувати спекти піцу у домашніх умов. В нетрях Інтернету стільки рецептів, що неможливо визначитися. Але обрала Ваш - і не помилилася. Це...
  • User Avatar Юля до Сендвіч з яйцем та плавленим сиром – Дякую цей рецепт мені пригодиться!!!