Мандарин

Мандарин родом з Південно-Східної Азії та Філіппін. В великих кількостях він вирощувався в Японії, на півдні Китаю, Індії та Ост-Індії. Вирощуватись в Європі та Америці цей фрукт почав в XIX сторіччі, але це був не миттєвий процес, а невеликі кроки окремих ентузіастів, зацікавлених у вирощуванні певних сортів. На відміну від апельсину, мандарин є набагато більш холодостійким, а його дерево – менш вразливе до посухи. Фрукт не стає м’яким і не вразливий до холоду.

Мандарин

Сорти мандарину поділяються на декілька класів:

  1. Чанша, Ле-Дар, Імператор, Онеко, Китайський мандарин.
  2. Клементина, Клеопатра, Денсі, Китайський медовий мандарин, Понкан, Робінсон.
  3. Оварі, Кара.

Мандарини всіх сортів, в першу чергу, споживаються як окрема страва або у фруктових салатах, желатинах, пудингах чи пирогах. Незначна кількість сортів консервується в сиропі.

Ефірне масло зі скоринки використовується при виробництві льодяників, желатину, морозива, жувальної гумки, а також випічки. Екстракт ефірних олій є стандартним ароматизатором для газованих напоїв. Ефірна олія, з якої видалені сесквітерпени, використовується при виробництві лікерів. Помарнача мандаринового масла, дистильована з листя, гілочок та незрілих плодів, також використовується в кулінарії та броварстві.


Залиште ваш коментар!Допомога армії України
Підписка

Отримуйте нові рецепти на e-mail

Останні коментарі
  • User Avatar admin до Піца з мідіями та ананасом – Маркурія, взагалі піца випікається при 350 градусів на протязі півтори хвилини. Але звичайні побутові духовки на таке не здатні, тому спочатку прогріваєте духовку до максимальної...
  • User Avatar маркурія до Піца з мідіями та ананасом – При скікох градусах випікати?
  • User Avatar до Спагеті з фрикадельками – Буде смачно
  • User Avatar Marina до Тісто для піци – Ваш італійський рецепт просто знахідка для мене. Друзі говорять що тісто краще ніж в деяких «італійських» піцеріях міста. Вже й подруга попросила рецепт. А на...
  • User Avatar Наталія до Оливкова олія Ravika – Взагалі-то на оливковій олії екстра вірджин не смажать.
  • User Avatar Михайло до Меню Макдональдс – 1. Не всі гладкі люди їдять у Макдональдсі 2. Не всі, хто їсть у Макдональдсі - гладкі.