Омар: приготування та готування

Король ракоподібних, омар – це дуже коштовний делікатес, що має солодке та соковите біле м’ясо.

Перш ніж бути приготованим, панцир омарів має дуже темний колір, з відтінками від блакитного/зеленого до червоного/фіолетового. Опісля – набуває свого відмінного глибокого червоно-цегляного кольору.

Європейський омар

Взагалі-то, чим холодніша вода, в якій омар був виловлений, тим кращий смак. Існують три основні види: канадський або американський, що мають круглі, дуже м’ясисті кігті; європейський, що виловлюється довкола Англії, Шотландії, Ірландії, Британії та Норвегії, які, як вважається, мають найкращий смак; ті, що живуть в теплих океанах, наприклад, біля Австралії, й називаються жучками, бо мають широкі тіла та тонкі ноги.

Приготування

Розколоті навпіл свіжоприготовані омари вже, власне, готові до вживання. Єдине, що, можливо, буде потрібно зробити – це розламати клешні (якщо вони не були зламані) за допомогою молотка або пари розламувачів.

Канадський омар

Якщо ви придбали живого омара, ви повинні вбити його безпосередньо перед приготуванням. Найгуманніший засіб – це покласти його в морозилку на дві години або покласти в контейнер та присипати колотим льодом на ту ж кількість часу – це зробить його непритомним. Потім, переконавшись, що омар більше не рухається, натисніть кінчиком великого гострого важкого ножа крізь центр його голови. Це вб’є його миттєво.

Інший варіант – це покласти охолодженого омара у велику каструлю з холодною солоною водою та повільно довести до кипіння. Він помре ще до того, як вода закипить. Коли вода сягнула точки кипіння, зменшити вогонь і варити на повільному вогні протягом приблизно 15 хвилин на перші 450 г. Варити на повільному вогні ще 10 хвилин на кожні додаткові 450 г омарів, максимум до 40 хвилин. Коли омар вариться, його оболонка стане кольору темно-червоної цегли. Злити воду і залишити остигати.

Австралійський омар

Якщо в омарі була коралового кольору ікра, то її можна змішати з маслом та споживати з омарами або додавати її до соусів.

Готування

Відварені омари подаються з розтопленим маслом або з холодним майонезом; розрізані навпіл та обсмажені на грилі впродовж 10-12 хвилин; в класичній французькій страві – омар тремідор – з соусом бешамель; з простими соусами до спагеті.

Зберігання

Варто споживати омари того ж дня, як їх було придбано. В іншому випадку – вони мають зберігатись в холодильнику, загорнуті в паперові рушники.

3 коментарів до “Омар: приготування та готування”

  • Ольга:

    Приготування омарів дуже схоже на варіння звичайних раків. Але тільки раків, на скільки я знаю, кидають відразу в окріп. Хоча тепер не впевнена, що це правильно. Тепер буду теж спершу заморожувати. Омари дуже смачні і м’ясисті.

    • admin:

      Приготування омарів дуже схоже на варіння звичайних раків.

      Ну так всі вони Crustacea, тому й обходяться з ними відповідно. =)

      кидають відразу в окріп. Хоча тепер не впевнена, що це правильно.

      Це, швидше, питання гуманізму, наскільки це взагалі доречно казати в даній ситуації, ніж питання кулінарних вимог: вбити швидко та безболісно.

      Омари дуже смачні і м’ясисті.

      Угу, смакота! Тільки дещо коштовні. Але інколи рідних таким делікатесом варто побавити.

  • Олена:

    Чесно кажучи, мені ще не доводилось куштувати омарів. Оце прочитала тут у вас, що омара треба спочатку вбити, а потім готувати, так і бажання кудись поділось ; )

Залиште ваш коментар!



Підписка

Отримуйте нові рецепти на e-mail

Останні коментарі